ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Přečtěte si příběhy franšízantů

Na mé práci mne nejvíc baví příběhy klientů, říká Michal Barák z OK Pointu

Bývalý vystudovaný strojní inženýr, hokejista a dobrovolný hasič Michal Barák si v roce 2016 otevřel ve Velkém Meziříčí vlastní finanční a realitní pobočku OK Point. K rozhodnutí ho vedlo vědomí, že se oboru finančního poradenství se chce na profesionální úrovni věnovat celý život.

„Na mé práci mne nejvíce baví příběhy lidí. V oboru jsem už dvanáct let, tak jsem už viděl nesčetně případů, kdy za mnou přišli mladí lidé, kteří, když měli brigádu a kapesné od rodičů, dokázali s penězi vyjít. Ale s první výplatou najednou přišla touha si pořídit kde co a po roce, dvou najednou měli na krku splátky a sotva zvládali vyjít s penězi,“ vypráví Michal Barák, franšízant OK Pointu. „Vlastně se jim moc nedivím, nikdo je hospodařit ve škole neučil, doma také mnohdy neměli vhodný vzor. Ale když spolu vypracujeme finanční plán, tak už po pár měsících začnou tvořit rezervy. Mám jednoho klienta, který za mnou před deseti lety přišel zadlužený, ale dnes má rodinu, vlastní dům a rezervu půl milionu korun.“ 

Michal se z finančního konzultanta vypracoval na regionálního ředitele. Před třemi lety si otevřel i vlastní finanční a  realitní pobočku OK Point. Na ní lze na jednom místě pohodlně vyřešit bankovní, finanční a realitní služby. Za ryze českým franšízovým konceptem stojí společnost Broker Consulting a internetová mBank. Během tří let společně otevřely po celé republice 44 OK Pointů a další jsou ve fázi výstavby, nebo se plánují. 

„Pro otevření pobočky mne vedla touha poskytnout mým klientům ještě více služeb, například bankomat s vladovou funkcí a plnohodnotné zázemí pro jejich finanční i realitní potřeby,“ vzpomíná Barák a dodává: „Koncept OK Point bych doporučil lidem, kteří chtějí něco budovat dlouhodobě, mají vytrvalost, nebojí se vlastního zapojení a rádi pracují s lidmi.“ 

Jenom jeden z deseti podnikatelů by se vrátil zpátky do zaměstnání 

Michal Barák podniká už od let studií a nikdy o zaměstnaneckém poměru neuvažoval, podnikání v oblasti finančních a realitních služeb ho naplňuje. Nedá dopustit na franšízový systém. Podle průzkumu společnosti Ipsos pochází 83 procent současných podnikatelů a živnostníků ze zaměstnaneckého poměru. Motivací pro odchod ze zaměstnání byly touha po nezávislosti, potřeba svobody a flexibility, případně zajímavá životní příležitost. 

„Zhruba polovina z nich s podnikáním změnila obor. Co je ale zajímavější, tak drtivá většina, a to celých 90 procent neplánuje návrat zpět do zaměstnaneckého poměru. Tedy podnikání jim pomohlo se plně  realizovat,“ vypichuje Lenka Šilerová, výkonná ředitelka HR & ERM agentury Ipsos.

Pro lidi, kteří zvažují vlastní podnikání, je možnou variantou franšízový koncept. Na jednu stranu poskytuje jistotu systému franšízora, kdy není třeba se spoléhat jen na sebe, a na druhou stranu nabízí potřebný prostor pro seberealizaci a i vyšší výdělky.

„Výhody franšízového modelu jsou v kombinaci svobody a zároveň zajištěné podpory z centrály. Na jednu stranu můžeme jako franšízanti věnovat své hlavní činnosti, může poskytovat služby klientům a rozvíjet své znalosti i samotnou pobočku. Na druhou stranu máme veškerou podporu od centrály,“ shrnuje výhody tohoto modelu Michal Barák. Aktuálně je příležitost pro vlastní franšízovou pobočku v oboru financí a realit na Vysočině v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Humpolci. 

 

Článek byl publikován ve Denících Vysočina 22. července 2019. 

 

Zaujal Vás příběh našeho franšízanta a uvažujete o vlastní franšíze? Neváhejte a ozvěte se Lence Slepičkové na e-mail lenka.slepickova@bcas.cz, nebo na telefon 731 537 402, ráda Vám poskytne odpovědi na vše, co Vás zajímá.

 

Na mé práci mne nejvíc baví příběhy klientů, říká Michal Barák z OK Pointu
Na mé práci mne nejvíc baví příběhy klientů, říká Michal Barák z OK Pointu
Na mé práci mne nejvíc baví příběhy klientů, říká Michal Barák z OK Pointu
Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES